Присъединяваме се към инициативата „Розите на България“

Министерството на образованието и науката организира инициатива „Розите на България“, посветена на 11-ти май – денят на Светите братя Кирил и Методий. Идеята е на този ден да се извие право хоро под музиката на композитора Стефан Мутафчиев – „Празнична сюита“. Най – пълно целта на инициативата ще бъде постигната, ако се осъществи на публични, оживени места.

Скъпи ученици, учители, родители, съграждани!
Каним Ви да се присъедините към нас и да ни подкрепите, като дойдете в училищния двор този петък /11 май 2018 г./ от 10:00 часа, за да изиграем заедно едно кръшно българско хоро, като част от инициативата „Розите на България“, посветена на Деня на Светите братя Кирил и Методий!
Целта на инициативата е на този ден деца, учители, родители и представители на българската общност в чужбина, съпричастни към българските неделни училища, да изпълняват заедно едно и също българско хоро, заедно с техните сънародници в страната.
Включете се и вие и нека заедно покажем, че пазим българския дух жив!