ОТНОВО Е 15 СЕПТЕМВРИ!!!

Уважаеми родители,

подготвяйки началото на новата учебна година, ние учителите в СУ „Христо Ботев“, сме силно заинтересовани от максимално доброто обезпечаване на присъствен учебен процес.

За втори път ни очаква много една различна и нелека учебна година.

В СУ „Христо Ботев“ предвиждаме да се извършва ежедневна и многократна дезинфекция на общите помещения, кабинетите, повърхностите, вратите и силна хигиена на санитарните помещения.

Предвиждаме още филтър на входа, периодично измерване на температурата и връщане на ученици с грипоподобни симптоми.

Всички знаем, че дистанцията в училище сред децата е трудно постижима цел.

Не е уместно да се очаква, че учениците ще си стоят тихо и кротко по цял ден в стаята. Няма как да се случи това.

Целият учителски екип ще положи максимални усилия, за да няма струпване на ученици в коридорите, в общите части, както и влизане на ученици в класните стаи на останалите класове.

Това ще бъде най-трудната ни задача.

Наред със съблюдаването на мерките за безопасност ще се опитаме да имаме и ефективен учебен процес.

Уважаеми родители, Вашата подкрепа и силно разбиране ще ни бъдат от полза повече от всеки друг път!

Говорете и насърчавайте децата си, за да се пазим взаимно в общата ни мисия към връщане в нормалното живеене и учене.

Носенето на маски е отегчително и неудобно преживяване, но е единственото защитимо за тези около нас – най-вече в коридорите, а за учениците над 5 клас и в кабинетите.

Сърдечно Ви молим, не изпращайте дете с дори и малки съмнения за грипоподобно заболяване в училище!

Всички искаме да бъдем здрави!

Не е реалистично да се очаква от нас – учители и ръководство, че сами можем да се справим в тази крайно различна ситуация.

Молим за активното Ви участие на родителските срещи в реална или виртуална среда!

За всички ни ще е добре да бъдем заедно в трудното излизане от кризата.

През втората година под знака Covid 19 училището ни е изправено пред изключително трудната мисия – да учим и да се опазим здрави!

За тази цел голяма част от педагогическия и непедагогическия персонал на училището са ваксинирани.

Здравето на децата е най-важният ни приоритет, но за да обезпечим нормален присъствен учебен процес трябва да мислим и за здравето на учителите!

Уважаеми родители, вярваме че с взаимни усилия ще се справим с предизвикателствата на новата учебна 2021/2022 година!