Дневен архив: 22.11.2019

Публикувано в Без категория | Коментарите са изключени за По повод Световната седмица по предприемачество учениците от IV клас с класен ръководител Анелия Миткова проведоха урок свързан с икономиката на Славяново на тема „Как се прави кисело мляко“. С любезното съдействие на Г-жа Милица Лазарова, учениците наблюдаваха поточен производствен процес в реална среда. Като доброволец Г-жа Виткова учител по биология разказа интересни факти за Стамен Григоров- откривателя на бактерията булгарикус бациликус. Учениците проследиха историята на млякото още от времето на траки, славяни и прабългари. Чрез екипна работа и с помощта на менторите, те създадоха визитна картичка, опаковка, етикет и традиционната бурания от нашия край. Като част от приобщаващото образование е участието на Мехмед Илиянов, който заедно с ресурсната учителка участваше в урока с рисунка. Интерес предизвикаха старите предмети, като буталка, рукатка и преса за сирене. В края на урока пред учениците се демонстрира как се кваси мляко в домашни условия. Мероприятието беше уважено от Председателя на училищното настоятелство- Христо Мечков.

Галерията съдържа 3 снимки.

Още галерии | Коментарите са изключени за Трима участници от Клуба по извънкласна дейност „Дизайн и фотография” с ръководител Антония Николова се включиха в Националния конкурс за фотография „Фотоприказка” в гр.Кърджали. Емилиана Петрова от 5 клас получи поощрителна награда и екскурзия до Перперикон. Пожелаваме и още успешни представяния на нея и на останалите ученици от клуба.